در این مقاله به ۵ نکته کلیدی انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری سی آر ام می پردازیم.

همیشه این معضل برای کسب و کارهای سنتی در ایران وجود دارد که از کدام شرکت میتوان خدمات مربوط به سیستم ارتباط با مشتریان را دریافت نمود.

یکی از نکاتی که همه شرکت های تولید کننده سیستم ارتباط با مشتری با آن سر و کار دارند برطرف کردن نیازهای مشتریان جدید در و یکپارچه سازی منابع آن برای مشتریان است. بسیار دیده شده که شرکت های تولید کننده سی آر ام نرم افزارهای خود را در قالب محدود عرضه میکنند و همین امر باعث دلسردی مشتریان میشود زیرا انتظاراتی که از یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان را داشته اند را نتوانسته اند برای تیم مدیریتی و پرسنل خود هضم نمایند.

سیستم ارتباط با مشتریان و سی آر ام چیست؟

سیستم ارتباط با مشتریان CRM این اطلاعات و فرایندها می تواند در رابطه با فروش و بازاریابی ، خدمات ، پشتیبانی نیاز ها و حساسیت بازار در بعد نرم افزاری باشد .اما این موارد تنها ۳۰% موارد می باشد ، ۷۰ % فرایند مدیریت ارتباط با مشتری برای ما مهم است که مبحث کیفیت ، رفتار ، برخورد ، ارتباط با مشتریان ، فرایند های رفتار ، وفاداری ، حفط و نگهداری مشتریان و افزایش مشتریان می باشد . سی آر ام چیست و چه امکاناتی دارد را در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

ما در فرایند ارتباط با مشتری ، وفاداری مشتریان در ارتباط هستیم . CRM این امکان را در اختیار سازمان قرار می دهد تا فرصت های بالقوه در ارتباط با مشتریان به منبع در آمد تبدیل کند.

CRM به زبان ساده به روش هایی گفته می شود که شرکت ها برای مدیریت و تحلیل رفتار بین آنها و مشتریان با هدف بهبود این ارتباط جهت افزایش فروش و افزایش تکرار خرید استفاده می کنند.

در واقع CRM یک ارتباط استراتژی کسب و کار است و هدف آن بهینه کردن فرایند های سازمان ، افزایش سود و در امد زایی و مدیریت اثربخش از طریق سیستم CRM می باشد .

چه معضلاتی در نرم افزارهای ارتباط با مشتری موجود است ؟

بدون در نظر گرفتن شرکت های سی آر ام و تولید کنندگان نرم افزار و از دید کاربر میتوان برخی از معضلات سی آر ام (Customer Relationship Management)  را به صورت نکته وار بدان اشاره کرد که در ادامه به آن میپردازیم :

۱ – نداشتن رابط کاربری مناسب در CRM

این نکته بسیار حائز اهمیت است که افرادی که قرار است از نرم افزار سی آر ام در سازمان و شرکت خود استفاده نمایند در گذشته پروسه کاری خود را به صورت سنتی دنبال میکردند، پس هرچقدر نرم افزاری که قرار است بخشی از زندگی آنها شود رابط کاربری بهتری داشته باشد درصد موفقیت استفاده از نرم افزار سی آر ام را در سازمان افزایش میدهد. به زبان ساده تر هر چقد محیط کاری و داشبورد CRM یک سازمان راحتر و ساده تر باشد کاربران و پرسنل علاقمه بیشتری با کار کردن با سی آر ام را خواهند داشت، در غیر اینصورت ترجیع میدهند با همان سیستم سنتی خود فعالیت روزانه خود را ادامه دهند.

۲ – سی آر ام های از پیش تعریف شده

قطعا نمی توان یک سی آر ام را که مناسب یک شرکت خدماتی است را برای کلینیکی که کلیه امور پزشکی را انجام می دهد پیاده سازی نمود( جهت اطلاعات بیشتر درباره اتوماسیون اداری مدیریت مطب و کلینیک بر روی آن کلیک کنید ) پس انتخاب یک شرکت که توانایی پیاده سازی هر نوع سیستم مدیریت با مشتریان را داشته باشد و به عبارتی قابلیت شخصی سازی سی آر ام را داشته باشد کار بسیار سخت و دشواری است. بیشتر شرکت های ارائه کننده نرم افزار سی آر ام از قوانین اصلی این نرم افزار پیروی نمیکنند. مهم ترین اصل در انتخاب نرم افزار سی آر ام این است که خود نرم افزار برای شما قانون گذاری نکند و شما برای آن قانون تعریف کنید. نبود گردش کار اختصاصی از معضلات اصلی در سیستم های ارتباط با مشتریان است.

۳ – در دسترس بودن نرم افزار CRM

شاید پرسنل و مدیران تمایل داشته باشند جدای از این که فقط با کامپیوتر شخصی خود و در محیط اداره به فایل های خود دسترسی داشته باشند در بیرون از محیط اداری نیز کار روزمره خود را دنبال نمایند و فعالیت های مربوط به روز آینده خود را بازنگری داشته باشند. پس نرم افزاری مناسب سازمان ها و شرکت ها میباشد که هم در کامپیوترهای شخصی قابلیت اجرایی و مدیریتی داشته باشد و هم بتوان در قالب اپلیکیشن موبایل از آن استفاده نمود.

۴ – پیاده سازی طولانی مدت CRM برای سازمان مضر است

فرض کنید شما برای سازمان خود در بخش بازاریابی ، فروش و پشتیبانی مشتریان دچار سردرگمی شده اید. هر چقدر که زمان خود را از دست بدهید نه تنها به ضرر مشتریان شما است بلکه همین امر باعث میشود که به برند مجموعه شما صدمه شدید وارد گردد. بهترین حالت جدای از هزینه پیاده سازی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری نرم افزاری است که درمان و راه حل کسب و کار شما را تشخیص دهد.

۵- وابستگی به تیم پیاده سازی سی آر ام

نرم افزارهای اتوماسیون اداری زمانی میتواند خود را یک سر و گردن بالاتر از سیستم های رقیب بداند که پرسنل شرکت و سازمان بتوانند به راحتی بدون نیاز به تیم پیاده سازی سی آر ام تغییرات را در این نرم افزار اعمال نمایند. هر چقدر وابستگی به تیم برنامه نویسی و تیم تولید کننده نرم افزارهای سی آر ام کمتر باشد قدرت نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارهای رقبا بالاتر خواهد بود.

بهین تک گستر راه حل سازمان شما را میداند

ما نیازهای مشتریان را شناسایی کردیم و دست به تولید و پیاده سازی نرم افزاری سی آر ام با برطرف کردن معضلات شرکت ها و سازمان ها در کشور زده ایم در ادامه به برخی از ویژگی های نرم افزار سی آر ام بهین تک گستر خواهیم پرداخت :

  • رابط کاربری مناسب و سهولت در استفاده از سیستم ارتباط با مشتریان CRM
  • امکان شخصی سازی نرم افزار سی آر ام برای کلیه صنف های نیازمند به CRM
  • امکان مدیریت سی آر ام از طریق کامپیوتر شخصی و اپلیکیشن موبایل
  • پیاده سازی نرم افزار سی آر ام در مدت زمان کوتاه و صرفه جویی در زمان و هزینه مشتریان
  • آموزش رایگان نرم افزار CRM در رده های مختلف شرکتی – سازمانی ( مدیریت – پرسنل – کارشناسان – بازاریابان و … )

نرم افزار ارتباط با مشتریان چه مزیت هایی دارید ؟

نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان باعث میشود که سازمان خود را مدیریت نمایید : این بدین معنی است که شما میتوانید نظم سازمانی خود را بهبود بخشید. شاید این اولین مسئله شرکت و سازمان شما باشد که اعضای شرکت ، کارمندان ، مدیران و کلیه کارکنان سازمان شما به وظایف خود با توجه به اهداف شرکت در زمان های مشخص عمل می نمایند یا خیر ؟

آیا خدماتی که برای کارکنان شما تعریف شده است با اعمالی که افراد در ارتباط با مشتریان دارند همخوانی دارند و یا در یک جمله آیا سازمان و شرکت شما ” مشتری مداری اصولی ” را رعایت می نمایند یا خیر؟

این سوالات از سوالات کلیشه ای در هر سازمان و شرکتی میتواند باشد. سیستم ارتباط با مشتریان بهین تک گستر با تحقیقات و بررسی های خود بر روی سازمان های موجود در کشور این نیاز سنجی مدیران را برطرف نمود و توانست یکی از قوی ترین شرکت های ایران را در این حوزه مدیریت و ساماندهی نماید .

امکانات نرم افزار سی آر ام چیست ؟

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری سی آر ام فارسی بهین تک گستر بهترین راهکار ( Solution ) برای کسب و کار شماست  :

شما میتوانید جلسات خود را مدیریت نمایید.

دیگر از کارکردن سنتی و کاغذبازی در شرکت خلاص شوید.

دارای امکانات گسترده انبارداری ، پیش فاکتور ، صدور فاکتور 

دارای امکانات تجزیه تحلیل مشتریان به همراه ایجاد بانک اطلاعاتی

کلیه مشکلاتی که مشتریان شما برایشان پیش می آید را مدیریت کنید.

سیستم های فکس ، سانترال ، ایمیل ، وب سرویس ، تلفن و سرنخ های دستی خود را به CRM متصل نمایید و هیچ فرصت فروشی را از دست ندهید.

خدمات پس از فروش خود را به نحو احسنت به مشتریان ثابت خود عرضه نمایید .